Kam na stránce zmizelo tlačítko To se mi líbí?!

Zmizelo vám na stránce tlačítko To se mi líbí, jehož zmáčknutím se lidé stali fanoušky stránky, a zbylo místo něj jen tlačítko Sledovat?

Neděste se, je to zamýšlené chování – Facebook dnes, 6. 1. 2021, ve svém článku na about.facebook.com oznámil, že ruší možnost stát se fanouškem stránky a ponechává pouze sledující.

Tuhle možnost Facebook už cca 2 roky testoval, předloni v létě jsem kvůli tomuto problému zmizení tlačítka na stránce jedné klientky kontaktovala podporu a bylo mi řečeno, že je její stránka v testu tohoto zrušení Like tlačítka. Podpora mi tehdy napsala, že si všimli, že pro uživatele je rozdíl mezi fanouškem a sledujícím zmatečný a proto testují, jak to zjednodušit.

Teď už tedy padla kosa na kámen a z testu se stává skutečná funkce. Na stránkách tedy postupně zmizí tlačítko, které by z vás udělalo její fanoušky, a zůstane jen tlačítko Sledovat.

Focus on Page Followers

We are removing Likes and focusing on Followers to simplify the way people connect with their favorite Pages. Unlike Likes, Followers of a Page represent the people who can receive updates from Pages, which helps give public figures a stronger indication of their fan base.

zdroj: Introducing the New Pages Experience (about.facebook.com)

Další články z kategorie: