8 tipů, jak bránit Facebook komunitu před hatery

Autorkou článku je Lenka Jeřábková. Celou verzi článku si můžete přečíst na webu Nakopni svůj marketing.

V poslední době jsme svědky toho, jak se v online prostředí zvyšuje agresivita. Na tento trend reaguje i nejrozšířenější sociální síť světa, Facebook. Jen za první tři měsíce roku 2020 smazal více než 10 miliónů „hate“ postů, což je téměř sedmdesátiprocentní nárůst oproti přechozímu čtvrtletí (zdroj).

Jak známo, za klávesnicemi si lidé dovolí víc, než když komunikují z očí do očí. Teď ale navíc celá společnost čelí neviditelnému nepříteli, nákaze nového typu koronaviru.

Události posledních měsíců pro nás pro všechny představují zvýšenou psychickou zátěž, spojenou s nutností vyrovnávat se s ohrožující, stresovou situací obrovského rozsahu,“ říká k tomu psycholožka Michaela Šleglová. A dodává: „Adaptační kapacita na stresovou situaci je u každého jiná. Zatímco někdo se s ní vypořádá vlastními silami, jiný prožívá stavy úzkosti anebo podrážděnosti a zlosti.

Ve skupinách na sociálních sítích tak můžeme častěji vidět osobní útoky, urážky nebo zesměšňující komentáře. Proč bychom se tím měli zabývat? Jednoduše proto, že kvůli negativní atmosféře se nám může skupina snadno rozpadnout.

Známe to i my, z Nakopni svůj marketing. Figurujeme jako správci nebo moderátoři skupin a stránek čítajících dohromady přes 50 tisíc členů. Víme, že každá skupina se buduje velmi pracně a dlouho, a proto zdůrazňujeme – nenechte si ji ukrást agresorem a nenechte ho otrávit ostatní členy natolik, až vám z ní raději utečou.

Jak na to?

Na webu Nakopni svůj marketing najdete 8 tipů, jak bránit vaši komunitu proti hejtrům a destruktivním lidem.

Další články z kategorie: