• Domů
  • O mně
  • Jak na socky
  • Správa sociálních sítí
  • Kontakt
  • Nav Social Menu

    • Facebook
    • Instagram
    • LinkedIn
    • Twitter
    • YouTube
  • DOMŮ
  • O MNĚ
  • Rubriky
  • JAK NA SOCKY
  • SPOLUPRÁCE
  • KONTAKT

KlaPi.cz

Snaživky

Názory

16 Dub
Za těch pět nebo šest nebo kolik let, co navštěvuju kurzy tance, jsem si stihla všimnout, že se kurzistky dají vždycky rozdělit do několika kategorií. Tak, jako se říká, že v každé školní třídě musí být nějaký třídní šašek nebo šoumen a nějaký zavržený šprt, na kurzech orientu se vždycky najde aspoň jedno totální dřevo a minimálně jedna snaživka. Ostatní kurzistky se dají zařadit do nezajímavých kategorií – nadprůměrné, průměrné či podprůměrné tanečnice, dřeva by se dala ještě rozdělit na sebevědomá dřeva, která se i přes svůj dřevismus cpou na vystoupení, a dřeva, která si jsou svého dřevismu vědoma, ale tanec je baví a líbí se jim, tak si tančí pro sebe. Ze všeho nejhorší jsou ale trpaslíci snaživky.
Stejně jako dřeva by se i snaživky daly rozdělit do několika kategorií. Existují snaživky vlezdoprdelné, které se pořád motají kolem lektorky, zabírají si v sále místo co nejblíž k lektorce, na každý lektorčin vtípek reagují smíchem, jako kdyby šlo o hlášku století a na lektorčiny otázky typu „Chápete?“ nebo „Všechno v pohodě?“ reagují nadšeným „ANO!!!“ a na větu „Tak si přidáme další kousek choreografie“ extatickým „Juchů!“ nebo podobným výkřikem.
Další typem jsou snaživky extrémní. Ty přehánějí každý pohyb, při twistu boky málem rozbíjí zrcadla, rukama mávají jako větrný mlýn a tváří se, že jsou nejlepší a extrémně jim to jde. Navíc permanentně kladou dotazy. Přiblblé dotazy typu: „A na ty paty máme došlápnout, nebo se jen zhoupneme na špičkách?“ nebo „Mám tu ruku u boku jenom držet, nebo ji na ten bok položit?“ Případně řekne-li lektorka, že se tentokrát naučíme jenom krokovou variaci, protože je složitá, a ruce přidáme až příště, po chvíli se snaživka zeptá: „A co tam máme dělat s rukama?“ V ten okamžik lektorka usoudí, že jsme asi všechny na nukleární pohon a kroky už zvládáme, takže nám do variace přidá i ruce. A zatímco se tam všechny zmateně motáme a pleteme si levou ruku s pravou nohou, snaživka do toho pronese nějaký vtipný komentář jako: „Teď nevím, jestli se má začínat levačkou nebo pravačkou, hihihi!“
Posledním typem jsou pokročilé snaživky. To jsou dámy, které si přijdou nahradit lekci z vyšší pokročilosti, nebo třeba jen kurzu o den dřív, kde lektorka učí stejnou choreografii, případně které si přijdou zopakovat kurz nízké pokročilosti. Mám za to, že to dělají právě proto, aby se pak mohly tvářit povýšeně a dívat se na ostatní spatra, že tohle ony přece dávno umějí a že je to naprosto ízy. Zatím na všech kurzech, kam jsem chodila, byla taková přátelská nálada, kde si všechny ženské dělaly srandu z toho, jak jim to nejde, vtipkovaly, povídaly si a podobně. Pokročilé snaživky se ale nikdy všeobecného veselí neúčastní, tváří se nesouhlasně a už před začátkem lekce se v sále samy protahují, dělají provazy a jiné vychytávky, které nikdo jiný nezvládá. Když při lekci lektorka přijde s novým prvkem a jeho trénováním, pokročilá snaživka zvedá oči v sloup, že je to jednoduché, a místo tréninku nového prvku si sama opakuje celou choreografii. Pokud se někdo na něco zeptá, kvůli čemuž se pak už probraná část choreografie znovu opakuje, pokročilá snaživka si znuděně sedne na zem do roznožky a začne se protahovat.
Některé popsané symptomy snaživismu se samozřejmě vyskytují nejen u typu, k němuž jsem je přiřadila. Existují i různě promíchané typy snaživek, případně snaživky kombinující všechny tři kategorie. V tomto případě se jedná o velmi nebezpečný až nesnesitelný typ přechytračelé snaživky. Lidem vyskytujícím se v její blízkosti pak hrozí pokles sebevědomí, špatná nálada, zloba a po delší době také destruktivní sklony.

4 Comments

Previous Post: « Jméno růže
Next Post: Typologie studentů žurnalistiky »

Reader Interactions

Comments

  1. Puffin says

    16.4.2011 at 19:11

    Já vím, proč na podobný radosti nechodím :D
    (BTW: Aplikovatelné i na jakékoliv hodiny aerobiku a pod.)

    Odpovědět
  2. lejla says

    17.4.2011 at 08:36

    u zumby je to úplně to samý a to už jsem byla u třech různých instruktorek, kapacita jejichž tělocvičen byla od 8 do bezmála 100 lidí…ale spolehlivě se v každý takový grupě najde nějaká z tvých kategorií snaživek :D

    Odpovědět
  3. Slečna Marička says

    17.4.2011 at 09:56

    Mohu potvrdit ze svých zkušeností zumby a street dance. Na druhou stranu me vždycky mnohem víc iritovaly chcípliny a dřeva, který chodily vytrvale na lekce, ale vypadaly u toho, jako kdyby šlapaly zelí. Normální člověk by usoudil, že tanec asi nebude jeho parketa, ale oni ne, a ještě si dovolí udělovat rady ostatním :-D.

    Co jsem ale nepochopila jsou ženský, který jdou například na zumbu a po hodině nejsou vůbec zpocený. Ze me se leje jak z vola, z lektorky taky a z nich nic. Podle mě teda netancujou naplno, nebo jsou to mimozemstani :-D

    Jinak krasny clanek (fejeton?), hodil by se třeba do časopisu

    Odpovědět
  4. KlaPi says

    17.4.2011 at 17:39

    Puff jako občas se ti zase tolik nedivím :D Třeba tentokrát jsem se na tý lekci spíš víc vytočila, než že bych si to učila, jedna nahrazující snaživka stála přímo za mnou, měla pěticentimetrový umělý drápy a ohrožovala mi jima oči… no peklíčko :D

    Lejli, ty bláho 100 lidí, to by mě asi zabilo, naštěstí na orientu býváme tak po deseti maximálně.

    Marička: díky moc <3 ale spíš než do časopisu by se to hodilo na 1000veci.blogspot.com obávám se :D Ale jako orient má tu výhodu, že jsem tam ještě nepotkala nějakou atletku nebo tak někoho, orient je spíš pro nás nesportovní typy se špíčkem na břiše :D takže problém s nezpocenou kurzistkou se mi ještě nestal, zvlášť teď když chodím ke Karolině Idrisový, která nás honí fakt hustě :)

    Odpovědět

Napsat komentář Zrušit odpověď na komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Primary Sidebar

O mně

Social media manažerka na volné noze, zvědavá houba na informace, technický nadšenec a milovník gadgetů.
Chcete vědět víc?

Sledujte mě

  • Bloglovin
  • Facebook
  • Instagram
  • LinkedIn
  • Twitter
  • YouTube

Vyhledávání

Archivy

Rubriky

  • 365 (366)
  • Názory (100)
  • Povídky (13)
  • Sociální sítě (6)
  • Zajímavosti (57)
  • Ze života (146)

Štítky

#30do30 #coprávěčtu #cosedotweetunevejde #expediceWales #fotocz #Francie #geek #grammarnazi #hejt #inspirace #kočky #kultura #marketing #muživsženy #móda #nacestách #nowwatching #Praha #produktivita #rekapitulace #skandinávie #skotsko #socky #studyhard #střípky #svatba #vyzkoušenozavás
  • Facebook
  • Instagram
  • LinkedIn
  • YouTube
🖱 Ergonomická myš = gamechanger 💯 Na zač 🖱 Ergonomická myš = gamechanger 💯

Na začátku roku, když jsme nahrazovali můj iMac novým M1 Macbookem Pro, jsem si zároveň poručila novou myš. Vybrala jsem si tuhle Logitech MX Master 3, která je ergonomicky tvarovaná a má spoustu tlačítek, která si můžete nastavit podle potřeby (i na Macu!) – a po asi čtvrtroce používání ji mohu maximálně doporučit! 

👉🏻 Méně mě bolí zápěstí. Nikdy jsem s ním naštěstí neměla velké potíže, karpály se mi vyhnuly, ale po celém dni „myšování“ jsem občas přece jen cítila, že to není ono. Myš jsem doplnila ještě tímhle polštářkem z paměťové pěny a je to tedy fakt rozdíl! Když jsem teď musela chvíli pracovat se starou Magic Mouse od Applu, nechápala jsem, jak jsem s ní mohla tolik let vydržet.

⚙️ K myši má Logitech i appku (ano, i na Apple), kde si můžete nastavit gesta a také si jednotlivě nastavit chování v různých aplikacích. Myška má dvě scrollovací kolečka, takže třeba při stříhání videa je naprostá slast moci si bočním tlačítkem posouvat timeline a fakt mi to usnadňuje práci ❤️

🖱 Moje argumenty pro Apple myš byly, že umí applí gesta a že bude spolehlivá, obávala jsem se neustálého odpojování, padání ovladačů a podobně, což se mnohdy u jiného než Apple příslušenství děje (o tom, že mám dvoje Bluetooth sluchátka a ani jedna mi zatím k M1 Macbooku Pro nejdou připojit, vám budu vyprávět zas jindy 😄). Musím ale říct, že obavy byly liché, zatím jsem neměla žádný problém, jediná drobnost je, že zatímco Apple myš si uměla postěžovat, že jí dochází baterky, a vyhodila mi notifikaci na displeji, tahle to nedělá, takže mi občas dojde šťáva uprostřed práce. Naštěstí ale stačí myš připojit kabelem a můžu pracovat, zatímco se nabíjí, takže to není takový problém (naštěstí jsem měla Apple Magic Mouse na tužkovky a ne takovou tu, co musíte pro nabití položit na zádíčka 🤣)

Zkrátka a dobře, tahle myš se mi osvědčila a předčila moje očekávání. A kdyby vás fakt zaujala, a nebo jste po ní už dříve pokukovali, tak na Alze na ni teď mají slevu během Dnů Marianne 😁 a ne, tohle není spolupráce ani placená reklama, jen mi tahle myška fakt zlepšila komfort při práci.
Tenhle post je takzvaně #BasedOnATrueStory – před pár týdny se mi totiž stalo přesně tohle. 

Dlouho jsem si vždycky při sledování jedné slečny na sociálních sítích říkala, jaké má štěstí, že je tak krásná a tolik jí to sluší, i když zrovna točí Stories nenamalovaná v 6 ráno v posteli. 

A pak hodila na YouTube nové video o své beauty rutině a já nestačila žasnout, že její přirozená krása není zdaleka tak přirozená 🙈 

Opět se mi potvrdilo, že srovnávat se s lidmi na sociálních sítích je nesmysl, protože prostě nevíte. Neznáte celý jejich život. 

Ta dokonalá máma se vždy uklizenou domácností a hodnými dětmi má určitě taky doma často bordel a řvoucí satáňata.

Ta holka, jejíž 🐐🐐 byste chtěly mít, je třeba má umělé.

Ten namakaný borec, co mu závidíte sickpack, třeba tolik dře jen proto, že mu někdo zlomil srdce a on to prázdno potřebuje nějak zaplnit.

Ta holka, která podle sociálních sítí vypadá, že má úplně všechno vyřešené a naprosto snový život, je třeba psychicky pěkně na dně.

A nebo taky ne. Jak to ale je, to nemůžete vědět.

Všichni na sociálních sítích ukazujeme jen to, co uznáme za vhodné. Pokud nejste zrovna někoho blízcí přátelé, tak vůbec netušíte, jaká je celá pravda.

Tohle je za mě jedno z nejdůležitějších uvědomění pro to, aby vás sociální sítě nesemlely. 🤷🏻‍♀️
.
.
.
#srovnani #porovnavani #socialnisite #jaknasocky #jaknasite #jaknasocialnisite #nenivsechnozlatocosetrpyti #kyberbezpecnost #socialmedia #mentalwellnessdays #psychika #deprese #vyhoreni
Moje nejpoužívanější aplikace v telefonu? 📲

Přiznávám, že se za posledních pár měsíců trochu proměnily 🙈 Mezi jedněmi z nejpoužívanějších je appka Nurture, která slouží pro trackování těhotenství a symptomů. Zalíbila mi proto, že využívá data od své početné uživatelské báze k tomu, aby vypočítala pravděpodobnost některých symptomů v daném týdnu těhotenství, a nebo vás vlastně ujistila, že se nic neděje – když tam zalogujete, že vás třeba něco konkrétního bolí, tak vám napíše například, že to se v tomhle týdnu stává 45 % jejich uživatelek. Což je celkem uklidňující si přečíst 🙈 zvlášť pokud jste v tom poprvé a jste z toho trochu vypleštění jako já 😁
.
.
.
.
.
#tipnaappku #tipnaaplikaci #18tt #tehotenstvi #tehotna #zezivota #pregnant #nurture #glowapp
Dneska něco na odlehčení, když už tady všich Dneska něco na odlehčení, když už tady všichni šplháme po zdi z lockdownu. 😁

Tohle je takový můj „pet peeve“. Vadí mi, když lidi špatně vyslovují LinkedIn, vždycky mi z toho úplně nelibostí vstávají chlupy (podobně jako když event manageři říkají [ívnt] 🙉). 

Máte taky nějaký podobný bizarnosti, ze kterých vám slézají nehty? (A máte někdo český termín pro „pet peeve“?)
.
.
.
#socialmedia #socialmediamanager #socialmediamanagement #networking #linkedin #social #proodlehceni #vtip #joeylearnsfrench #socialmediamarketing
📚 #copravectu: MAKE TIME ⏰

Tahle knížka mě fakt hodně zaujala. Dokonce tak, že jsem ji nejdřív koupila jako e-book, přečetla ji a pak si ji objednala ještě v papíru. Je to totiž jedna z těch knížek, ke kterým se prostě chcete vracet a listovat jimi 📖

Autoři Make Time pracovali na produktech od Googlu (Gmail, YouTube apod.) a pak napsali tuhle knihu, jak na produktivitu, soustředění a time management. 🧠

Jejich přístup je ale jiný v tom, že vám nenutí celý svůj postup. Naopak, je to tak trochu „sestav si vlastní systém na míru“. Jejich framework se totiž skládá z postupu HIGHLIGHT ➡️ LASER ➡️ REFLECT, tedy 3 částí produktivity, ke kterým patří ještě 4. sekce ENERGIZE, tedy jak nejlíp pracovat s energií, udržovat svoje tělo a odpočívat, abychom byli co nejproduktivnější.

Každá ze sekcí pak obsahuje různé metody a akční kroky, které můžete otestovat. Jake a JZ vlastně každý den považují za nový sprint, kdy můžete otestovat nové metody a vybrat si z jejich knihy jako z meníčka – „Hmmm, dneska mám chuť třeba na tohle, pojďme to zkusit!“ 💡

Ústředním motivem Make Time je stanovit si každý den svůj Highlight. Highlight není nejdůležitější úkol dne, ale je to vlastně určitá priorita, která vůbec nemusí být pracovní. Mně například nikdy nefungoval přístup zvolit si 3 nejdůležitější úkoly dne. Obvykle mám buď více úkolů se stejnou prioritou, nebo jen hlavní dva kameny, ale zřídkakdy jsem se vešla do těch mnoha lidmi opěvovaných 3 hlavních úkolů. Highlight mi oproti tomu vyhovuje – můžu třeba ráno říct, že dnes je hezky a můj dnešní Highlight bude, že chci jít po práci na dlouhou procházku. Podle toho si pak vyberu z ostatních metod v knize ty akční kroky, abych opravdu všechnu práci stihla zaklapnout dříve a mohla vyrazit ven. A nebo je mým highlightem odevzdat hodně důležitý dokument pro klienta, a tak se na to vrhnu hned od rána a vyberu si ty metody, které mi pomohou se dobře soustředit. 

✏️ Make Time počítá s tím, že každý den je jiný a každý den se vám v produktivním arzenálu může hodit něco jiného, takže vás s tím naučí hezky pracovat. Není to nějaký jednou daný systém, který musíte den za dnem stále dodržovat děj se co děj 🤷🏻‍♀️ Doporučuju! 👍🏻
Shopteťáci, zbystřete! 👀 Máte-li e-shop na Shopteťáci, zbystřete! 👀

Máte-li e-shop na @shoptet.cz, neměla by vaší pozornosti ujít Shoptet Univerzita 👩🏻‍🎓 – špičky v marketingu zde sdružily svoje know-how a připravily články a návody, jak pořádně podpořit váš e-shop, a pro Shopteťáky je Univerzita úplně zdarma! 

Já připojila několik článků o sociálních sítích a jejich strategickém využití 🧠

Shoptet Univerzitu najdete na ➡️ shoptet.cz/shoptet-univerzita/ ⬅️

#jaknasocky #shoptet #eshopari #univerzita #obsahzdarma #shoptetuniverzita #skolim #skoleni #marketing #marketingnasocialnichsitich #vzdelavani #kdeseochytrit #socialnisite #jaknasite #holkyzmarketingu #holkypodnikatelky
Nový Více než kurz je online 🥳🎉 Na www.v Nový Více než kurz je online 🥳🎉

Na www.vicenezkurzy.cz ode dneška najdete kurz 👩🏻‍🎓 Facebook reklama II – Nastavování kampaně, díky kterému se naučíte nastavovat efektivní Facebook kampaně.

Kurz má kolem 60 lekcí 👩🏻‍🏫, které trvají 4,5 hodiny ⏳ a dozvíte se tam všechno o tom, jak pracovat s cílením, jaké účely kampaní Facebook nabízí a k čemu se hodí, podíváme se na zoubek i Facebook Pixelu, vlastním publikům, podobným publikům...

Online kurzy koncipuju tak, aby šly mnohem více do hloubky než moje obvyklá školení – na běžném školení během 4 hodin prosvištíme jak tvorbu kreativy, tak i nastavení celé kampaně a sady reklam, kdežto v online kurzech mám 2 hodiny věnované čistě jen tvorbě reklamy a kampaňovým formátům a teď i další 4,5 hodiny věnované detailnímu nastavování kampaně. A navíc vám videa zůstanou, takže se k nim můžete kdykoliv vrátit 👀

Doufám, že se vám bude kurz líbit! ⭐️

#onlinekurz #jaknasocky #vicenezkurz #vicenezagentura #skoleni #skolim #facebookkampane #reklama #placenareklama #reklamanafacebooku #jaknasite #holkyzmarketingu #podnikani #podnikam #podnikatelka #jsempodnikatelka #jsemskolitelka
Zobrazit víc... Sledujte můj Instagram

Copyright © 2021 · KlaPi & Více než agentura