• Domů
  • O mně
  • Jak na socky
  • Správa sociálních sítí
  • Kontakt
  • Nav Social Menu

    • Facebook
    • Instagram
    • LinkedIn
    • Twitter
    • YouTube
  • DOMŮ
  • O MNĚ
  • Rubriky
  • JAK NA SOCKY
  • SPOLUPRÁCE
  • KONTAKT

KlaPi.cz

Jak zatočit s KOPRem

Zajímavosti· Ze života

23 Bře

Aktuálně probíhá pandemie koronaviru, lidé jsou v domácí karanténě a ze všech stran na nás útočí vražedný virus články, videa, podcasty a příspěvky se zaručenými tipy, jak být produktivní na home officu. Zpravidla se ve všech dozvíte ty samé rady jako že nemáte pracovat z postele, máte se hezky obléknout, dělat si pauzy a podobně. Chápu, že přechod z kancelářského života na práci z domova je pro mnoho lidí obrovský šok, ale upřímně řečeno, i já, která pracuju z domova už pěkných pár let a považuju se tedy za docela ostříleného home office znalce, jsem měla poslední týden dost velké problémy být skutečně produktivní. Ono mít hezky vybavené prostředí pro práci a pěkně se ráno nachystat je sice fajn, ale když vám myšlenky pořád utíkají k tomu, že tu máme situaci, kterou jsme nikdo ještě nezažili, ekonomika dostává pořádnou ťafku, a tak dále, a vaše vlastní práce vám proto přijde zbytečná a nedůležitá, tak se u vás velmi snadno uhnízdí takzvaný KOPR – Ku*evský Odpor k PRáci.

Můj muž v pátek prohlásil, že je na tom podobně, ale že jeho stav už snad ani není KOPR, ale spíš SAKO – tedy Stav Absolutního KOpru. Co tedy s tím, když se vám fakt vůbec, ale vůbec nic dělat nechce a radši byste prováleli den u Netflixu nebo YouTube? Tady máte pár tipů, co pomáhá mně.


1) produktivní pauzy

Pokud se zaboha nemůžu donutit začít něco dělat, vyhlásím produktivní pauzu s jasně stanoveným koncem. Řeknu si třeba, že „dobře, přesně za půl hodiny se na to vrhnu!“ a tu půlhodinu vyplním třeba tím, že půjdu dát nádobí do myčky, dám vyprat, a nebo si třeba pustím nějaké vzdělávací video na YouTube nebo si přečtu zajímavý článek z oboru. Ideálně by mi ale činnost, kterou pauzu vyplním, měla něco dát – nemělo by to být jen koukání na nějaký hloupoučký vlog nebo díl seriálu, ale buď činnost, po které budu mít dojem, že jsem už něco splnila, a nebo obsah, který mě inspiruje nebo namotivuje.

Jestli nevíte, jak takovouhle pauzu strávit, můžu doporučit třeba:

  • Forbes otevřel až do konce března zdarma svůj archiv – více informací zde. Protože pokud vás ani čtení o tom, jak jsou ostatní úspěšní, nedonutí jít něco dělat, tak už nepomůže nic :D
  • Jirka Rostecký ze serveru Mladý Podnikatel začal v karanténě točit rozhovory na dálku o byznysu a vlivu COVID-19 na freelancery a podnikatele. Pustit si je můžete tady.
  • Vzdělávací videa můžete najít kromě YouTube například na Skillshare (placený web, ale jsou zde i kurzy zdarma) nebo česky na Seduo.cz (také i kurzy zdarma).
  • Chcete-li si vylepšit angličtinu, mrkněte třeba na archiv newsletterů od Anglofila nebo na jeho kvízy, a nebo si můžete pustit nějaké ze super videí sympatické blondýnky English with Lucy.

2) Cvičení

To jste nečekali, co? :) Ano, trochu to souvisí s předchozími produktivními pauzami – ale když jsem obzvlášť líná a je mi prostě tak nějak meh, donutím-li se jít si třeba jenom na chvilku zacvičit, protáhnout se, tak si u toho a) vyčistím hlavu a b) mám hned dojem, že jsem už něco dokázala, a je pro mě snazší donutit se i do dalších věcí, do kterých se mi zas až tolik nechce. A pokud se ani po cvičení nedokopu udělat to, co jsem odkládala – hej, aspoň jsem se hýbala, a i to se počítá.

Moje tipy na super cvičení doma jsou:

  • FitFab Strong, samozřejmě. Andy a jejímu týmu neskutečně fandím, jejich cvičení je super, zábavné, v češtině a navíc teď v karanténě každou neděli vypouštějí další nové video!
  • Yoga with Adriene – ještě před pár lety jsem při slově jóga obracela oči v sloup. Ale někdy se mi prostě nechce si dát do těla a zpotit se až na zadku u videí od FitFabu. Adriene má na kanále i seznamy videí podle délky, kde najdete kratší desetiminutovky tak akorát na to si odskočit od počítače, ale také videa podle toho, s čím právě potřebujete pomoci – ať je to zvýšení soustředění nebo třeba bolest zad.
  • Les Mills on Demand/BollyX on Demand apod. – existuje spousta dalších placených portálů s různými typy cvičení. A většina z nich má obvykle pár lekcí zdarma na YouTube, stačí hledat. Vzhledem k tomu, že jsem přes 10 let tancovala orientální tance, tak když jsem objevila BollyX, což je víceméně kombinace bollywoodského tance a cvičení, trochu jsem tomu propadla. Když se tedy chci spíš vyblbnout a zlepšit si náladu, jdu si zatancovat BollyX.

3) atmosféra pro soustředění

Potřebuju-li se na něco opravdu soustředit, pár drobností mi pomůže vytvořit si tu správnou atmosféru. Ne, nebudu vám tady radit žádné aplikace na blokování sociálních sítí a podobně – ty totiž mně jako člověku, jehož valná většina práce se odehrává právě na sociálních sítích, většinou prokážou spíš medvědí službu.

Co tedy pomáhá mně:

  • směs éterických olejů Pracovní od Nobilis Tilia – tahle směs olejíčků na mě opravdu zabírá a jsem schopná se mnohem lépe soustředit, když mi v pracovně voní. Nobilis Tilia prodává také malé keramické destičky, na které můžete olejíček nakapat. Já ji mám hned u počítače spolu s lahvičkou olejíčku. Jen pozor, kapiček stačí opravdu jen malinko, jinak může být vůně moc intenzivní a vás z ní začne bolet hlava (#vyzkoušenozavás).
  • playlisty pro soustředění – najdete na Spotify i Apple Music a jedná se obvykle o takový ten nenásilný hudební podkres, který skoro ani nevnímáte a mně se u něj pracuje docela dobře.
  • Dewo – Dewo je aplikace, kterou si nainstalujete do počítače a telefonu a ona podle toho, co právě děláte, pozná, kdy děláte mělkou práci a kdy se noříte do té hluboké, a v tom okamžiku vám vypne notifikace na telefonu i počítači (a v mém případě i na hodinkách). Přestanou vám tedy dočasně chodit upozornění na nové maily, úkoly v nástroji pro projektový management, zprávy na Messengeru nebo Slacku, zkrátka máte opravdový klid na práci. A když aplikace pozná, že už vaše soustředění pominulo, zase vám notifikace sama zapne. Tuhle appku tedy můžu fakt doporučit – je sice zatím myslím jen v beta verzi, ale za mě funguje velmi dobře.

4) meditace

Jo, tak tohle bych taky nikdy neřekla, že napíšu :D Meditace mi vždycky přišla jako nějaký strašný hipsterský buzzword nebo něco, co se odehrává jen na Bali na jógovém retreatu. Vlastně mi to slovo vadí doteď, kvůli tomu, jak je zprofanované, ale musím uznat, že uklidnit mysl a urovnat si myšlenky opravdu pomáhá k tomu, aby se člověk dokázal lépe soustředit na to, na co potřebuje.

Jestli jste tedy taky meditační začátečníci jako já, může vám pomoct koronavirová nabídka od aplikace Balance – nabízejí teď rok premium členství v jejich aplikaci zdarma. Balance je aplikace plná řízených meditací, které se přizpůsobují vašim potřebám podle toho, jak odpovídáte na otázky, a taky ji můžu doporučit.


5) blokování času

Pokud nic jiného nezabírá a navíc se blíží nějaký důležitý termín, uchyluji se k tzv. time blockingu, tedy blokování času. K téhle metodě plánování jsem si dlouho hledala cestu, protože všechna ta videa na YouTube, kde zastánci téhle metody ukazovali, jak si v Google kalendáři blokují čas na úplně všechno včetně čůracích přestávek, mě spíš vyděsila a připadala mi moc komplikovaná.

Image result for time blocking
Tohle je za mě trochu silné kafe. (Zdroj)

Teprve před pár týdny jsem ale zjistila, že mi stačí si časové bloky zvýraznit na papíře v diáři v den, kdy je zrovna potřebuju, a docela mi to otevřelo nové obzory.

O co se jedná – znamená to, že si (pracovní) den rozplánujete, jako kdybyste si dávali schůzky sami se sebou. Já vím, zní to úplně praštěně, ale fakt to dává smysl. Napište si, kdy a jak dlouho budete řešit e-maily, kdy a jak dlouho budete pracovat na té prezentaci, kdy se vrhnete na report pro klienta. Uvědomíte si díky tomu mnohem líp, kolik času na práci ten den reálně máte (nejspíš zjistíte, že ho máte vlastně mnohem míň, než jste mysleli), a donutí vás to s ním podle toho zacházet. Zvlášť pokud teď na home office máte nějaké naplánované videohovory s kolegy, tahle metoda vám může pomoct ze zbylého času vytlouct co nejvíce.

Nemá to být buzerace, neměli byste být v neustálém stresu, že něco nestíháte. Zároveň si ale snadno uvědomíte, že ta půlhodinka, kterou jste chtěli věnovat vyřešení e-mailů, byl dost špatný odhad a na e-maily si musíte času vyhradit víc – díky čemuž dokážete lépe plánovat příště.

Získáte mnohem lepší představu, které úkoly vám trvají jak dlouho, a už nebudete končit den s přetékajícím to-do listem, protože jste si mysleli, že toho za den stihnete 3x tolik, než jste reálně zvládli.

Máte-li v diáři takhle dané bloky, kdy máte na čem pracovat, eliminujete prokrastinační chvilky. Protože vám zároveň v hlavě běží hodiny a řeknete si – „do prčic, na ten report jsem měla hodinu, ze které jsem ale už půl hodiny promrhala na Facebooku! Za půl hodiny ho přece nestihnu. Takže pak budu mít o půl hodiny míň i na tu prezentaci…“ a tak dále. A nebo si díky tomu uvědomíte, že máte-li mezi dvěma hovory hodinu pauzu, nemá smysl pokoušet se udělat nějaký větší kus práce, ale spíš si tam můžete naplánovat svačinu, cvičení a nebo mělkou práci na e-mailech a podobně.

Takhle napsané to všechno zní hrozně logicky – ale mnohdy vám to dojde až v okamžiku, kdy si budete den opravdu půlhodinu po půlhodině kreslit na papír (tak jako mně).


To by byly moje tipy, jak zatočit s tím, když se vám do ničeho nechce.

Jak s KOPRem bojujete vy?

Disclaimer 1: Tento článek není nikým sponzorovaný, všechny názory jsou moje vlastní, díky za optání.

Disclaimer 2: Ano, jsem bezdětná, a ano, tyto tipy pravděpodobně rodičům, co jsou teď doma s dětmi, nepomůžou.

2 Comments

Previous Post: « #MDŽ2020 aneb inspirativní ženy
Next Post: Dva tisíce dvacet »

Reader Interactions

Comments

  1. FITFAB holky says

    25.3.2020 at 13:00

    Klári, moc děkujeme za zmínku a super článek!

    Odpovědět
    • KlaPi says

      25.3.2020 at 13:58

      Díky za přečtení a za to, co děláte :)

      Odpovědět

Napsat komentář Zrušit odpověď na komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Primary Sidebar

O mně

Social media manažerka na volné noze, zvědavá houba na informace, technický nadšenec a milovník gadgetů.
Chcete vědět víc?

Sledujte mě

  • Bloglovin
  • Facebook
  • Instagram
  • LinkedIn
  • Twitter
  • YouTube

Vyhledávání

Archivy

Rubriky

  • 365 (366)
  • Názory (100)
  • Povídky (13)
  • Sociální sítě (6)
  • Zajímavosti (57)
  • Ze života (146)

Štítky

#30do30 #coprávěčtu #cosedotweetunevejde #expediceWales #fotocz #Francie #geek #grammarnazi #hejt #inspirace #kočky #kultura #marketing #muživsženy #móda #nacestách #nowwatching #Praha #produktivita #rekapitulace #skandinávie #skotsko #socky #studyhard #střípky #svatba #vyzkoušenozavás
  • Facebook
  • Instagram
  • LinkedIn
  • YouTube
🎙📹 DOBA VIDEOHOVOROVÁ 💻 Je zajímavý p 🎙📹 DOBA VIDEOHOVOROVÁ 💻

Je zajímavý pozorovat, jak nám pandemie urychlila učení se s novými technologiemi. Na začátku jarního lockdownu byl najednou klid, ticho, nic. A teď při druhé vlně (a vzhledem k blížícím se Vánocům) se schůzkuje skoro od rána do večera, akorát přes videohovory. Za posledních 7 dní jsem měla dohromady asi 15 videoschůzek a z toho byly 2 webináře 😁

❗️ TIP ❗️
Pokud taky často něco prezentujete v Google Meet, super fičurka v Google Prezentacích je, že můžete z mobilního zařízení prezentovat do probíhající schůzky. Zvykla jsem si tedy docela dost dělat webináře takhle – na stole mám tablet s prezentací a můžu na tu prezentaci klidně i kreslit pomocí Apple Pencil, když chci něco ukázat nebo podtrhnout 👍🏻
.
.
.
#ukazcodelas #ukažcoděláš #googlemeet #webinář #webinar #skoleni #skolim #jsemlektor #jsemlektorka #holkyzmarketingu #videohovor #videocall #desk #mydesksetup #homeoffice #remotework #tipnaaplikaci #tipnaappku #podnikani #podnikatelka #femmepreneur #navolnenoze #volnonozec
📚 Proč spíme? 🛌💤 Do téhle knížky js 📚 Proč spíme? 🛌💤

Do téhle knížky jsem se pustila, protože jsem chtěla vylepšit kvalitu svého spánku. Ale pokud je kvalita spánku i váš cíl, tak vám tenhle titul úplně nedoporučím, protože kniha Proč spíme se, jak koneckonců název napovídá, zabývá tím PROČ spíme, ale ne už tolik tím, jak spát lépe. 

Pokud vás tedy zajímají různé výzkumy, co se v mozku děje, když spíme, jaké následky může mít spánková deprivace a podobné geekovatosti, tak směle do toho 🙂 Pokud ale tak jako já chcete spíš praktičtější informace, co dělat pro to, abyste se lépe vyspali, tak mám dojem, že lépe pořídíte v různých článcích na internetu nebo videích na YouTube. 

Ale samozřejmě musí se nechat, že valná většina tohohle obsahu na internetu vznikla právě díky této knize, která vyšla už před pár lety a hlavně díky ní se začalo víc řešit, jak kvalitně spíme a jak spát lépe 😴

Poté, co jsem přečetla tuhle knihu a pak ještě zhlédla The Social Dilemma, udělala jsem jeden velký krok, ke kterému jsem se odhodlávala už dlouho – vyhodila jsem z ložnice všechny displeje. Nejdřív jsme s mužem řešili, jak na to, ale pak jsme prostě jen do chodby přenesli malý stolek a všechna zařízení, iPhony i tablety, nabíjíme přes noc tam, mimo ložnici. Myslela jsem si, že to bude těžké, ale vlastně se mi bezprostředně poté dost ulevilo. Před spaním místo sjíždění Instagramu čteme knížky, ráno se mi nestane, že bych ještě v polospánku sáhla po telefonu a začala koukat na sociální sítě nebo řešit maily (a najednou je o hodinu víc a já jsem pořád v posteli, znáte to...) Fakt můžu doporučit 👍🏻
.
.
.
#procspime #copravectu #pročspíme #janmelvilpublishing #knihy #knihomol #coprávěčtu #ukazcoctes #bookstagram #spanek #spanekjedulezity #produktivita #digitalnidetox #modresvetlo #modresvetlodopostelenepatri #jakseztohonezblaznit #podnikatel #podnikatelka #jsempodnikatelka #osobniproduktivita
O roce 2020 se toho moc pozitivního sice říct n O roce 2020 se toho moc pozitivního sice říct nedá, ale pro mě má jedno velké plus – jde o rok, kdy jsme se s mužem konečně odhodlali začít se sebou něco dělat 💪 Ke dnešku I. zhubl 30 kilo a já 14. 🏋️

Celou dobu, co jsme s I. spolu, mi říkal, že by se chtěl zbavit nadváhy. A já si říkala, že sice nejsem úplně tlustá, ale trochu shodit mi taky prospěje. Vlastně jsme i přesně věděli, co děláme blbě, měli jsme načteno, měli jsme všechny potřebné informace – ale nebyli jsme s to udělat tu změnu, přerazit zlozvyky, které jsme si v jídle léta budovali.

V červnu jsme si ale řekli „teď, nebo nikdy“ – a řekli jsme si o odbornou pomoc. Nechali jsme si udělat krevní testy a vypracovat jídelníčky na míru podle toho, čeho jsme měli nedostatek a naopak, a podle nich od té doby jíme. Jídelníček taky postupně rozšiřujeme a zpestřujeme, takže to není nuda 🍽️

Pár z našich přátel to připadalo jako „moc drastické“ a „extrém“, ale za mě jsme tohle přesně potřebovali – udělat radikální změnu, abychom se odnaučili zlozvyky a změnili vztah k jídlu na mnohem zdravější, což je podle mě i klíčem k tomu, abychom to vydrželi dlouhodobě a nespadli zpátky do starých kolejí (a shozená kila se nevrátila zpátky i s kamarády).

Když teď po pár měsících vidím, jak je mi skvěle, kolik mám energie a že si kupuju oblečení ve velikosti 36 (což mi nebylo ani na gymplu), říkám si, že jsme to měli udělat už dávno 🙈

Ne, neznamená to, že je ze mě teď odborník na hubnutí a výživu, ani že vás tu začnu oblažovat recepty a fitness motivací 🙂 Ani se nepovažuju za hodnu obdivu, jak jsem dobrá – nejsem 😁 Nemám zdaleka tak silnou vůli jako ti, co se rozhodli zhubnout, začali na sobě makat a dali to. Já jsem slaboch, vždyť mně jen někdo narýsoval koleje, dal mi prvotní pošťouchnutí a já po nich od té doby jedu 🙈

I proto mi přišlo jako dobrý nápad to sem napsat – často se teď mluví o tom, jak je důležité si říct o pomoc odborníka, když máte psychické problémy. Ale s nadváhou je to dost podobné. Pokud to zkoušíte pořád kolem dokola neúspěšně zvládnout sami, není ostuda zajít za odborníkem. Trápit se léta neúspěchem není nutný, někdy je prostě třeba si přiznat, že je to na vás moc, a nechat si pomoct... 🙂
🔐 SOUKROMÍ A SOCIÁLNÍ SÍTĚ 👻 Uznává 🔐 SOUKROMÍ A SOCIÁLNÍ SÍTĚ 👻 

Uznávám, že jako marketér si tímhle příspěvkem tak trochu, no... „s*ru do vlastního hnízda“ 🤫

Téma soukromí a bezpečnosti je mi ale hodně blízké, asi víte, že jsem na blog napsala sáhodlouhý článek o Cambridge Analytica, pořád si o těchto tématech zjišťuju víc a poté, co jsem na Netflixu zkoukla dokument The Social Dilemma, mám chuť o tom zase trochu víc mluvit.

🎥 Dokument The Social Dilemma rozhodně doporučuju. Mluví o tom, jak nám algoritmy vládnou, uzavírají nás do bublin a polarizují společnost, a že je potřeba změna – s čímž naprosto souhlasím.

💻🎙 Zároveň si pohrávám s myšlenkou udělat nějaké školení nebo webinář, kde bychom se o soukromí a bezpečí na sociálních sítích pobavili a společně si ukázali, jaká nastavení a opatření ve svém vztahu k sociálním sítím ideálně udělat, aby nás
a) techničtí giganti nemohli tak dobře sledovat a sbírat o nás data, a
b) abychom sítě lépe ovládli, a tím třeba i snížili svoji prokrastinaci a zvýšili produktivitu.

Budu ráda, pokud mi napíšete, zda by vás takové školení zajímalo, a nebo je to podle vás blbost 🙂

No a co tedy můžete udělat hned teď?

1️⃣ Omezte, jak vás mohou Facebook, Google a spol. sledovat
Pomůže například nainstalovat si do prohlížeče blokátory jako je třeba Ghostery, a nebo přejděte jako já na prohlížeč Brave, který blokuje reklamy a spyware – a nebojte se, Brave je postaven na Chromiu, takže že vypadá a funguje skoro jako Chrome, a jste-li uživateli Chrome, velmi snadno si do něj přenesete záložky i všechna rozšíření, na která jste zvyklí.

2️⃣ Vypněte sledování polohy na FB i Googlu
Návod najdete přímo v grafice výš.

3️⃣ Vypněte (pokud možno) sdílení aktivity mimo Facebook.
Aktivita mimo Facebook vám ukáže, které weby a appky o vás posílají data Facebooku. Můžete tomu ale přímo zamezit a tuhle možnost vypnout – v tu chvíli vám ale přestane fungovat Login via Facebook, pokud toto u některých webů nebo appek používáte, budete se muset začít přihlašovat jinak. Já tohle bohužel zcela vypnout nemůžu, protože by mi přestaly fungovat aplikace na analýzu a plánování obsahu na sociální sítě, ale pokud vy takovéhle omezení nemáte, doporučuju tohle vypnout 🙂
✅📚 Tohle duo jsem četla už před skoro 8 le ✅📚 Tohle duo jsem četla už před skoro 8 lety, ještě na vysoké. Pamatuju si, jak jsem GTD četla při zkouškovém, do toho jsem pracovala, a měla jsem dojem, že na spoustu věcí zapomínám, nestíhám a je toho na mě moc 🤯 Pár měsíců jsem se pak pokoušela ohnout si Evernote podle pravidel GTD, spoustu času strávila přesouváním virtuálních listů z jednoho sešitu do druhého, až jsem to prostě vzdala. Knížce jsem dala 3 hvězdičky a považovala ji za blbost 🤷🏻‍♀️

Teď s odstupem let si ale uvědomuju, jak moc GTD ovlivnilo mou celkovou produktivitu, a že i to, jak používám svůj diář, vlastně pramení z principů GTD. Knížku jsem si tedy přečetla znovu a vyzobala si tam hned několik zajímavých věcí.

A díky tomu mi dochází, že velká chyba byla pokoušet se zavést úplně celé GTD se všemi vyfikundacemi a kontexty najednou. Snažila jsem se našťouchat do krabičky, která pro mě tehdy vůbec nebyla vhodná. Ale někde jsem začít musela 🤷🏻‍♀️

Teď už nějaký vlastní systém mám, takže mi znovupřečtení GTD dalo pár zajímavých nápadů, jak ho vylepšit. V tomhle mi ale přece jen je bližší spíš ZTD od Babauty, které je mnohem liberálnější a sám Babauta vyzývá, abychom si z knihy vybrali jen to, co nám přijde nejsmysluplnější pro naši situaci, a změny zkoušíme zavádět postupně 🧠 

Allenova kniha je také už přece jenom starší kousek a docela by si zasloužila nějaký novodobější upgrade s tipy na moderní technologie. Možná Allen něco takového vydal, přiznám se, že nevím – ale v dnešní době je úsměvný ne ani tolik jeho systém odatovaných složek, do kterých přesouvá papíry, jejichž čas teprve nadejde, ale i to, jak je kniha evidentně mířená jen k pánům manažerům s diplomatickými kufříky 😁 Zajímavé, jak moc se mohou společenské standardy změnit za pouhou dekádu 🤔 (Četla jsem české vydání z 2008, sama kniha v originále je z roku 2001)
.
.
.
#gtd #gettingthingsdone #produktivita #mitvsehotovo #mítvšehotovo #hlavneseztohoneposrat #copravectu #bookworm #knihomol #tipnaknihu #leobabauta #zentodone #zenahotovo #janmelvil #janmelvilpublishing #seberozvoj #podnikani #podnikatelka #jsempodnikatelka
Takový to, když... 👀 vám z týmu víceméně Takový to, když...
👀 vám z týmu víceméně ze dne na den odejde jeho hlavní člen
👀 a slečna, co vám po jeho odchodu začala pomáhat, najde po dlouhé době konečně plný úvazek, takže také odchází
👀 a pak se den před odjezdem na třičtvrtě roku plánovaný off-site dozvíte, že ze 7členného týmu 2 lidi jdou zrovna na testy, takže nepojedou 🤷🏻‍♀️
Ještě připočítejme mou pravidelnou každoroční depku z toho, že léto končí a čeká nás zase hnusná zima, k tomu přetékající to-do list (viz bod 1) a e-mailovou schránku praskající ve švech... Přiznávám, že v současný chvíli bych fakt nejradši se vším sekla a šla radši za kasu do supermarketu 🙈 Taky občas míváte takovýhle choutky? 😇 #anobudelip
.
.
.
.
#mondaymotivation #demotivacniokenko #nenivzdyckyposviceni #hlavneseztohoneposrat #podnikani #podnikatelka
❓ VÍTE, KDO JE VAŠE CÍLOVÁ SKUPINA? ❓ Po ❓ VÍTE, KDO JE VAŠE CÍLOVÁ SKUPINA? ❓

Po delší době se mi už zase stalo, že mi účastník školení na otázku „A kdo je vaše cílovka?“ odpověděl „No, vlastně všichni.“ 🤔 

❌ Ne. Ani pokud prodáváte rohlíky, tak vaše cílové publikum nejsou „všichni“. 😁

A zvlášť jako menší značka, nebo kterákoli značka, která má napnutý rozpočet (a jak hezky řekl Rob Estreitinho na @mktfest – „Nepotkal jsem značku, která by neměla napnutý rozpočet...“), je pro vás mnohem lepší vědět přesně, kdo je váš ideální nebo nejčastější zákazník.

📊 Čím víc informací, tím líp
Většina klientů už ví, zda jsou jejich cílovou skupinou spíše ženy nebo muži a v jakém věku. 🚹🚺
Ale to je jenom začátek. Důležité je také vědět, v jaké jsou socioekonomické skupině, jaké jsou jejich zájmy, práce, jak tráví volný čas, kde bydlí, co dělají večer po práci... 

Všechny tyhle informace vám umožní se lépe vcítit do toho, co toho „vašeho“ člověka zajímá, co řeší a jak mu můžete svým obsahem, produktem nebo nabídkou pomoct 🤝

A reklama, která zákazníkovi míří přímo na komoru a promlouvá k němu, bude o dost úspěšnější, než když budete do lidí jen hlava nehlava pálit „Dělej, kupuj, máme zrovna slevy.“ 🤑
.
.
.
#jaknasocky #jaknasite #cilovaskupina #marketing #marketingovaagentura #marketingovetipy #jaknamarketing #socialmediamarketing #navolnenoze #volnonozec #nakopnisvujmarketing #tipyatriky #socialmediamanager #socialmediamanagement #holkyzmarketingu #holkypodnikatelky #klubpodnikavychzen #podnikatelka #jsempodnikatelka #jsempodnikatel #jsempodnikavaduse
Sledujte můj Instagram
This error message is only visible to WordPress admins
There has been a problem with your Instagram Feed.

Copyright © 2021 · KlaPi & Více než agentura